| Vlastnosti | Hodnota |
| Rastlina | Slnečnica |
| Priemer | 6mm-8mm |
| Dĺžka | 3,15 ≤ L ≤ 60mm |
| Vlhkosť | ≤ 10,0% |
| Popolnatosť | 3-5% |
| Výhrevnosť | 19,5-21,5 MJ/Kg |
Slnečnicové pelety
Slnečnicové pelety sú moderné ekologické palivo, ktoré je dobrou alternatívou k dreveným peletám alebo uhliu. Vyrábajú sa zo slnečnicových šupiek a zvyškov, ktoré vznikajú pri extrakcii slnečnicového oleja. Pri ich výrobe sa nepoužívajú nijaké farbivá ani prímesy, rovnako ako pri drevených peletách ide o 100% prírodný materiál zlisovaný do tvaru peliet. Farba peliet sa môže meniť od sivej po čiernu a závisí od stupňa olúpania a spôsobu extrakcie oleja pred ich vznikom. Značnou výhodou slnečnicových peliet je cena a taktiež stabilná dostupnosť materiálu na ich výrobu. Vďaka tomu sú ceny pre slnečnicové pelety dlhodobo stabilizované. Slnečnicové pelety sú balené v BIG-BAG vreciach po 1 tone.
338,25 €
Pre objednanie zavolajte na +421 948 707 475, napíšte na matus.jacko@palivovepelety.sk, alebo nám pošlite rýchlu správu cez WhatsApp.
V prípade záujmu o kamionový odber nás kontaktujte pre najlacnejšiu ponuku.
| Hmotnosť | 1000 kg |
|---|---|
| Rozmery | 120 × 80 × 180 cm |
| Hmotnosť | Vrece 15kg, Big-Bag 1000kg, Paleta 1050kg |











